Badania termowizyjne Poznań


Badanie termowizyjne to technika stosowana do wykrywania obecności ciepła. Jest to metoda obrazowania wykorzystująca promieniowanie podczerwone do wykrywania temperatury obiektu lub sceny. Kamery termowizyjne są wykorzystywane w wielu różnych branżach, takich jak motoryzacja, budownictwo, inżynieria, nauka i wojsko. Kamery termowizyjne są przeznaczone do pracy w środowiskach, które są albo bardzo zimne, albo bardzo gorące. Wykorzystują dwuwymiarową tablicę czujników, które wykrywają promieniowanie podczerwone emitowane przez badany obiekt. Mogą monitorować zwierzęta w ogrodach zoologicznych i wydarzeniach sportowych, śledzić osoby w dużym tłumie i pomagać władzom w wykrywaniu przestępców lub terrorystów, szukając sygnatur cieplnych ich ciała .

Badania termowizyjne Poznań

Kamery termowizyjne w Poznaniu są wykorzystywane głównie do celów przemysłowych oraz potrzebne organom ścigania do wykrywania nielegalnych działań, takich jak przemyt i handel narkotykami.

Obrazowanie termiczne to technika stosowana w wojsku i przez organy ścigania do wykrywania źródeł ciepła. Kamery termowizyjne mogą wykrywać ciepło, zwykle emitowane przez żywą tkankę, a także obiekty o wysokiej temperaturze, takie jak żar. Dzięki tej nowej technologii testy termowizyjne można przeprowadzać za pomocą kamery zamiast czujnika podczerwieni. Pozwala to by proces był wygodniejszy i szybszy. Producenci kamer termowizyjnych często wykorzystują swoje urządzenia w sektorze komercyjnym, np. w magazynach, fabrykach, sklepach spożywczych.

To tylko jeden z wielu przypadków zastosowania kamer termowizyjnych. Są również wykorzystywane w innych branżach, takich jak budownictwo, górnictwo i produkcja.

Testy termowizyjne z kamerą istnieją od dziesięcioleci. Jednak technologia ewoluowała, aby stać się bardziej przystępną cenowo i dostępną dla przeciętnych konsumentów.

Kamery termowizyjne są teraz dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i cenach, dzięki czemu są dostępne dla każdego. Można je podłączyć do dronów, samochodów, a nawet smartfonów, które mogą rejestrować obrazy z dalekiej odległości.