Pudry i ich zastosowania


Pudry do kąpieli są wspaniałą alternatywą dla popularnych soli i płynów do kąpieli. Łączy on w sobie cechy jednego z wymienionych wcześniej produktów oraz balsamu lub kremu nawilżającego. Puder do kąpieli ma teksturę drobnego proszku, który łatwo rozpuścić w wodzie, dzięki czemu powstaje delikatna piana. Miłośnicy relaksu podczas kąpieli zdecydowanie powinni sięgnąć po puder do kąpieli.
Każdy może używać pudru do kąpieli, bez względu na płeć czy wiek. Nie ma żadnych przeciwwskazań, dzięki czemu mogą go stosować nawet alergicy. Pudru do kąpieli używa się, poprzez wsypanie odpowiedniej dawki pudru zalecanej przez producenta do wanny z ciepłą wodą a po chwili cieszyć się kojącą kąpielą.
Dobry puder do kąpieli zawiera w swoim składzie wiele minerałów oraz składników niezbędnych dla skóry. Zawarte składzie oleje, masła oraz wyciągi roślinne pomagają nawilżyć i zregenerować najbardziej wymagającą skórę. Dodawane do codziennej kąpieli zapewniają skórze głębokie odżywienie, a także zwiększoną elastyczność. Pudry do kąpieli dzięki swoim właściwością działają odprężająco, relaksująco, antystresowo, nawilżają skórę oraz usuwają napięcie mięśniowe, a także odświeżają i odżywiają. Pudry do kąpieli również świetnie nadadzą się do aromaterapeutycznego hydromasażu, a także do manicure i pedicure.
Dzięki połączeniu przyjemnego zapachu oraz ciepłej wody, pudry do kąpieli potrafią zdziałać cuda nawet po intensywnym i pracowitym dniu.
Szeroki asortyment, jaki oferują sklepy internetowe oraz stacjonarne pozwala na wybranie odpowiedniego aromatu, który trafia w gusta najbardziej wymagającego klienta.
Wybierając puder do kąpieli, trzeba koniecznie zwrócić uwagę czy jest w stu procentach naturalny. Tylko taki produkt zapewni korzyści z użytkowania. Skóra świetnie reaguje na takie składniki, jak: masło shea, olej ze słodkich migdałów, olej z awokado, witamina E, kwasy tłuszczowe i naturalne olejki eteryczne z szałwii lub lawendy. Składniki te działają relaksująco, odprężająco, poprawiają zdrowie skóry oraz samopoczucie.