Jak się przygotować do mezoterapii mikroigłowej?


Zabieg mezoterapii mikroigłowej przeprowadzany jest z pomocą specjalnego urządzenia, wyróżniającego się budową opartą na licznych wibrujących igiełkach. To właśnie one mają za zadanie wykonać na skórze lekkie i kontrolowane mikro nakłucia, które umożliwią potem wprowadzenie wybranych substancji aktywnych. Mezoterapia mikroigłowa Poznań to zabieg niezwykle precyzyjny. Mimo świetnego działania jest on również zabiegiem nisko inwazyjnym, który w większości przypadków okazuje się całkowicie bezpieczny i dla skóry pacjenta, i dla całego jego organizmu, dlatego też nie ma do niego jakichś szczególnych czy tym bardziej większych przeciwwskazań.

Aby przebieg zabiegu był zgodny z ogólnymi założeniami i ustaleniami medycyny estetycznej, warto jednak poinformować pacjenta o odpowiednim przygotowaniu się do kuracji. Częstym zaleceniem może być bowiem unikanie opalania (zarówno naturalnego, jak i tego na solarium) albo też odstawienie pewnych mocniej działających kosmetyków czy nawet preparatów bądź suplementów przyjmowanych doustnie. W dniu zabiegu natomiast, zanim jeszcze główne urządzenie zetknie się ze skórą, skórę tą oczyszcza się z wszelkich występujących na niej kosmetyków, zanieczyszczeń oraz nadmiernej ilości sebum czy potu. Aby zabieg był całkowicie bezbolesny i w pełni komfortowy dla pacjenta, lekarz stosuje również specjalną maść znieczulającą, którą nakłada na miejsca wkłucia i pozostawia na skórze na ok. 30 minut, albowiem czas ten jest niezbędny do prawidłowego zadziałania znieczulenia.

Mezoterapia mikroigłowa Poznań nie jest więc szczególnie skomplikowanym zabiegiem pod względem tego, jak należy się do niej przygotować. Zawsze warto w tych kwestiach słuchać swojego lekarza i po prostu stosować się do jego zaleceń, aby wszystko poszło dobrze. Mezoterapię mikroigłową można wykorzystać do uzyskania mocno zróżnicowanych celów. Szczególnie wskazana jest ona przy wyraźnie widocznych na skórze zmarszczkach, rozstępach oraz rozszerzonych porach. Można także wspomóc nią leczenie łysienia.