Opis kurtyn plandekowych


Kurtyny plandekowe czasami nazywane są przegrodami plandekowymi, ale oczywiście to jedno i to samo, dlatego trzeba po prostu mieć na uwadze to, że mogą one występować pod tymi dwoma określeniami. Kurtyny te, jak i wszystko, mają kilka cech szczególnych. Często mówi się o ich bardzo dużej odporności, gwarantującej im równie dużą wytrzymałość mechaniczną. Odpierają one wszystko to, co mogłoby im zaszkodzić. Czasami są w stanie częściowo odeprzeć nawet i działanie ognia, albowiem istnieją specjalne kurtyny trudnopalne, które pod wpływem takiego ognia nie ulegną spaleniu, a będą jedynie bardzo wolno się topić, dzięki czemu możliwe stanie się nawet uratowanie ich przez całkowitym zniszczeniem.

Mogłoby się wydawać, że taki materiałowy mocarz musi być sztywny i ciężki, ale bynajmniej nie dzieje się tak w tym przypadku. Drugą charakterystyczną cechą kurtyn plandekowych jest bowiem ich niska waga. Są one wręcz wyjątkowo lekkie. Ich waga na ogół nie przekracza nawet sześciuset pięćdziesięciu gramów liczonych na każdy metr kwadratowy. Pomimo lekkości kurtynie niestraszne są nawet bardzo trudne warunki atmosferyczne. Potrafi ona wytrzymać dosłownie wszystko, albowiem radzi sobie i z wiatrem, i z wysokim poziomem wilgoci, i z mocnym promieniowaniem słonecznym, i nawet z opadami śniegu oraz deszczu. Te cechy od razu nasuwają jej kolejne zastosowanie. Mimo iż plandekowe kurtyny PCV w większości przypadków trafiają do zamkniętych pomieszczeń, nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać je również na zewnątrz. Skoro są one odporne na zmienne warunki pogodowe, na dworze też na pewno dadzą radę. A trzeba zwracać uwagę na to, by różne elementy stosowane na zewnątrz były właśnie odpowiednio przystosowane do tych zewnętrznych warunków.

Plandekowe kurtyny znajdują dla siebie mnóstwo różnych zastosowań w różnych gałęziach przemysłu. Praktycznie każda firma wykorzystuje je na własny użytek. Coraz częściej też ogrywają one pewne role w branży usługowej, a nawet i w branży handlowej, dlatego zastosowań mają całe mnóstwo.

Zapraszamy: izolacyjnie.pl